עמוד אודות

הסיפור שלנו התחיל מכמה חיילים שהשתחררו זה עתה מהצבא ובמקום לטוס לטיול בחו"ל או להתחיל עבודה חדשה, הם החליטו להשקיע את כל כולם בהקמת יישוב חדש. בשנת 2001, הוחלט על ידי מספר חברים להקים התיישבות באזור זה על מנת למנוע פיגועי טרור אשר רק גברו באותן השנים.

כך מספר חברים שהתחילו מצעד אחד קטן, הקימו לאט לאט יישוב שלם שנכון לשנת 2017 גרים בו כ30 משפחות.

מיקום היישוב

אנו ממוקמים באזור נוח מאוד – בסך הכל כ30 דקות נסיעה מבאר שבע וכשלושים דקות מגוש עציון, ממש בין מעון ליישוב סוסיא אשר ממוקם בהר חברון. הדבר מאפשר להנות מכל העולמות – גם מהשקט של היישוב שאנשים כל כך מחפשים אותו (במיוחד אלו אשר מתמקמים באזור זה לאחר שגרו מספר שנים בתוך העיר) וגם מהיתרונות של הערים הגדולות כגון, חינוך, עבודה, רפואה, קניות ועוד.

זו הסיבה לכך שבשנים האחרונות יותר ויותר משפחות מחליטות להעביר את מקום המגורים הקבוע שלהם אל היישוב – לדוגמה, רק בשנה האחרונה הצטרפו אלינו חמש משפחות חדשות.

שם היישוב

סיפור נבל הכרמלי, המדבר על מערכת יחסים בין המלך דוד, אביגיל ונבל, התרחש באזור זה ממש ולאחר מחשבה רבה ודיון בין מספר חברים, הוחלט לקרוא ליישוב "אביגיל", על שמה של אשת נבל.

אביגיל הייתה אשה חכמה מאוד, חזקה ויפה. היא הצליחו לשכנע את דוד, לא להרוג את נבל וזאת לאחר שכבר סירב להצעות מאנשים אחרים.

כל התכונות החיוביות של אביגיל עזרו לה לשכנע את דוד ולהציל את נבל.

יישוב אביגיל הנו חזק ויפה בדיוק כמוה.